Dragon 2 od měření k řešení

OLYMPUS DIGITAL CAMERAProjekt „Dragon 2 od měření k řešení – Využití nového nástroje na měření výskytu nelegálních drog ve městech Moravskoslezského kraje pomocí integrované strategie pro organizační složky státu a územní veřejnou správu“ (číslo projektu RRC/07/14) je realizován na základě požadavku Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v rámci programu Podpora vědy a výzkumu v Moravskoslezském kraji 2014. Doba řešení projektu je od září 2014 do srpna 2015.

Článek k projektu zde.

Cílem projektu je vytvořit integrovanou strategii pro řešení užívání nelegálních drog ve městech Moravskoslezského kraje, a to v Ostravě, Opavě, Karviné, Frýdku-Místku, Havířově, Bruntále a Novém Jičíně. Projekt Dragon 2 navazuje ne výsledky projektu „Stanovení množství nelegálních drog a jejich metabolitů v komunálních odpadních vodách – nový nástroj pro doplnění údajů o spotřebě drog v ČR“ (Dragon). Projekt propojuje všechna existující data o spotřebě drog včetně výstupů z měření metodou „sewage epidemiology“ (epidemiologie odpadních vod). Projekt má v plánu na základě mapování chování uživatelů a jejich spotřeby nelegálních drog v čase a prostoru vytvořit integrovanou strategii zaměřenou na všechny uživatele drog včetně preventivních programu zaměřených na potenciální uživatele, studenty a mladé pachatele trestných činů.

V rámci studie bude vytvořeno:

  • Výzkumná zpráva pro potřeby krajského úřadu,
  • Metodický postup s návrhem integrované strategie protidrogové politiky,
  • Specializovaná mapa s oblastmi výskytu uživatelů a potenciálních uživatelů drog.

Přínos projektu Dragon 2 je především v aplikaci získaných dat a rozšíření monitoru do strategií, které pomohou řešit problematiku nelegálních drog a drogové závislosti a propojení veřejné územní správy (kraje, obce) s organizačními složkami státu působící v území (PČR, zdravotní ústavy, apod.).

Metodika integrované strategie protidrogové politiky

Ke stažení zde ↓

Metodika

sym_logo